Co zrobić zaraz po przeprowadzce do nowego domu?

Data dodania: 30.05.2016


Moment, w którym budowa domu w końcu dobiega końca i czas pomyśleć o organizacji przeprowadzki jest jednym z najbardziej wyczekiwanych chwil w życiu przyszłego właściciela domu. Jednak czasami tuż po wprowadzeniu się do nowego miejsca możemy nie czuć się tam od razu jak u siebie. Jak szybko i w prosty sposób sprawić, że dom będzie przytulny?

Recepta jest dość prosta: należy wprowadzić do wnętrza domu elementy wyposażenia, które mają dla mieszkańców jakąkolwiek wartość sentymentalną. W ten sposób od razu nieco chłodne, obce wnętrza wybudowanego domu staną się nam bardziej bliskie. Najłatwiej sięgnąć po zdjęcia z rodziną i znajomymi, ulubione książki czy pamiątki z podróży. Jeśli chodzi o akcesoria dekoracyjne warto sięgnąć też po różnego rodzaju świece i świeczniki, świeże kwiaty, a także ozdoby sezonowe. Dzięki takim elementom wystroju każdy pokój w mgnieniu oka zmieni się w przytulne gniazdko.

Ale o ciepły, domowy charakter wnętrza można zadbać już na etapie wykańczania wnętrza domu, na przykład poprzez dobór odpowiednich kolorów ścian. Nie jest żadną tajemnicą, że odpowiedni dobór barw w domu potrafi wpłynąć na to, jak czujemy się we wnętrzu. Zgodnie z przyjętymi wyznacznikami, każdy kolor oddziałuje na nastrój i samopoczucie człowieka w inny sposób. Jakie kolory najlepiej ocieplają charakter wnętrza? Barwy z palety żółci i pomarańczy mają pobudzać pozytywne emocje, optymizm, więc doskonale sprawdzą się w przestrzeni niedawno wybudowanego domu.

Jest jeszcze jeden kluczowy aspekt, na który warto zwrócić uwagę przy urządzaniu wnętrz. Chodzi o właściwy dobór i ekspozycję oświetlenia, zarówno tego naturalnego, jak i sztucznych źródeł światła. Niestety często zapominamy o tym, w jaki sposób światło wpływa na tworzenie przyjemnej, domowej atmosfery. Za dnia o to, aby w domu panował przytulny klimat powinno odpowiadać światło z zewnątrz, a zatem pamiętajmy o tym, żeby umożliwić słońcu dostęp do wnętrza. Ogromną rolę ma tutaj architekt i deweloper już na etapie budowy domu i to, w jaki sposób zostaną rozmieszczone okna. Jeśli chodzi o sztuczne źródła światła należy pamiętać o tym, aby w każdym pomieszczeniu korzystać z kilku lamp, o zróżnicowanym natężeniu i odmiennej wysokości a także kącie padania światła, tak aby stworzyć przenikające się warstwowo oświetlenie.  


Sprawdź usługi dewelopera: www.tlsdeveloper.pl