Nowoczesna elewacja, czyli piękna wizytówka domu

Data dodania: 13.07.2016


Nie jest żadną tajemnicą, że ludzie wiele rzeczy oceniają, przynajmniej na początku, na podstawie ich wyglądu. Wyjątkiem nie jest tu ocena projektów domów. Architekci przez dobór odpowiedniego wykończenia elewacji budynku mogą znacznie zwiększyć atrakcyjność wizualną budynku, tym bardziej, że nowoczesne bryły domów jednorodzinnych pozwalają na osiągnięcie naprawdę efektownych rezultatów. Jak wygląda elewacja w nowoczesnym domu?

Idealnie dopasowana do bryły budynku

Elewacja w dużej mierze wpływa na to, jak na pierwszy rzut oka oceniamy budynek. Zadbana i dobrana do stylu konstrukcji oraz sąsiadujących elementów urbanistycznych zdecydowanie sprawia, że obiekt wydaje się ciekawy i dopracowany w każdym szczególe. Przy wyborze elewacji domu jednorodzinnego należy przede wszystkim zwrócić uwagę na styl architektoniczny budynku. W przypadku budynków nowoczesnych w formie prostej bryły warto zdecydować się na takie wykończenie elewacji, które podkreśli współczesny charakter budynku. Idąc za radą projektantów z biura TLS Developer należy pamiętać, że charakter domu i elewacja powinny się równoważyć. Jeżeli więc mamy do czynienia z domem, który jest już bogaty w różnego rodzaju zdobienia lepiej postawić na klasyczne, stonowane wykończenie elewacji. I na odwrót: proste, ascetyczne domy mogą stanowić pole do bardziej odważnych połączeń na fasadzie domu.

Ale elewacja powinna także wpisywać się w otoczenie pod względem koncepcji urbanistycznej. Zupełnie inaczej będzie się prezentował dom w odważnych kolorach na przedmieściach, gdzie uzupełni podobne budynki, a inny efekt uzyskamy, kiedy ten sam dom powstanie w środku lasu. Dlatego przy kupnie domu od dewelopera (polecamy: tlsdeveloper.pl) trzeba mieć na uwadze, że wybierając budynek skupiony w osiedlu będzie utrzymany w podobnym stylu, co reszta otoczenia.

Efektowne połączenia

Szczególnie popularnym ostatnio sposobem na wykończenie fasady budynku jest połączenie różnych materiałów budowlanych. Jak widać w portfolio TLS Developer doskonale sprawdza się elewacja wykonana częściowo z tradycyjnych tynków, w ponadczasowym kolorze bieli w towarzystwie elementów drewnianych. Taka elewacja łączy w sobie cechy stylu nowoczesnego, jednocześnie nadając budynkowi domowego charakteru.

dom-deweloper-tls-szczecin

źródło: tlsdeveloper.pl

Estetyka i funkcjonalność

Chociaż wygląd elewacji bez wątpienia ma duże znaczenie warto też kierować się względami bardziej praktycznymi. Na pewno nie warto kosztem atrakcyjnego wyglądu wybierać takiego wykończenia elewacji, które będzie na przykład nietrwałe i podatne na uszkodzenia.