Czego nie może zabraknąć w modnym domu?

Data dodania: 30.05.2016


Moda w dużej mierze kształtuje codzienne życie każdego z nas – to właśnie trendy wpływają na to, jak wyglądamy, ale również na to, jak wyglądają nasze domy. Są pewne elementy wyposażenia i wystroju wnętrz, które już od kilku sezonów nie znajdują zwolenników, za to z każdym kolejnym miesiącem przybywa nowych tendencji w urządzaniu wnętrz, które wskazują na to, co będzie najbardziej popularne w przestrzeni domowej.

Powrót do natury

Na pewno w modzie będzie wszystko to, co można uznać za eko albo chociaż nawiązujące w jakiś sposób do natury i przyrody. Jak w prosty sposób wprowadzić ten trend do swojego domu? Nie trzeba podejmować żadnych inwazyjnych prac, ani planować wielkich, kosztownych remontów. Dobrym początkiem będzie wprowadzenie do wnętrza domu elementów dekoracyjnych, które w oczywisty sposób odnoszą się do środowiska naturalnego. W tej roli sprawdzą się zarówno drewniane panele naścienne, jak i wiklinowe koszyki do przechowywania czy żywe rośliny.

Dopieszczona łazienka

Kolejną tendencją, która będzie się przebijać w nadchodzących miesiącach jest większe zwrócenie uwagi na urządzanie łazienki. Teraz to pomieszczenie ma być nie tylko funkcjonalne i użyteczne, ale piękne. Dlatego przy aranżacji wnętrz projektanci radzą, aby wprowadzać do łazienek elementy wystroju wnętrz dotychczas uważane za zbyt luksusowe do tego rodzaju wnętrz. O ile pozwala nam na to metraż pomieszczenia  można nawet umieścić w łazience toaletkę z designerskim fotelem, jeśli jednak nie dysponujemy tak dużą ilością miejsca wystarczy zaakcentować nowy charakter wnętrza luksusowymi dekoracjami. Wystarczy szklany wazon z ciętymi kwiatami albo

Sprzęt AGD na nowo

Kwestia zmieniających się trendów dotknęła również urządzeń gospodarstwa domowego. Projektanci wnętrz sugerują, aby planując urządzanie domu pomyśleć o doborze sprzętów, produkowanych w odważniejszych kolorach, głównie czerni. Tego typu AGD nadadzą każdej kuchni gustownego, luksusowego charakteru. Inną tendencją, która jest obecna również w Polsce już od kilku lat jest wybór urządzeń pod zabudowę, które w ten sposób wyglądają bardziej nowocześnie i można je zaadaptować niemal pod każdy styl aranżacji wnętrz. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w remontowanych mieszkaniach, jak i nowo wybudowanych domach.

Modne kolory

Rankingi trendów w zakresie kolorystyki publikuje corocznie Instytut Pantone. W palecie barw na sezon 2016 królują odcienie, które nawiązują do urbanistyki współczesnych w zestawieniu z roślinnością. Na liście 10 kolorów większość stanowią stonowane barwy, które bez problemu większość z nas może zaadaptować we wnętrzu domu. Kolorem roku został odcień o nazwie Rose Quartz, czyli neutralna, łagodna barwa inspirowana różowym kwarcem.   

Wybór koloru, jakkolwiek może opierać się na obowiązujących trendach, powinien też korespondować z wybranym stylem wnętrza i przeznaczeniem pokoju. W salonie utrzymanym w stylu eklektycznym kolory pastelowe mogą nie zdać egzaminu, a bardziej intensywny kolor zupełnie nie odpowiada stylowi skandynawskiemu. Warto więc zaplanować całą aranżację wnętrza i na podstawie przyjętego planu dobierać kolejne elementy.

Niezależnie od trendów zawsze należy pamiętać o tym, że idealny dom to nie wnętrza, które możemy podziwiać na portalach związanych z wystrojem i architekturą, ale przestrzeń, w której mieszkańcy czują się komfortowo i z radością spędzają w niej razem czas. Zarówno budowa domu, jak i jego urządzanie powinno być przyjemnością, zwieńczoną zadowalającym efektem w postaci pięknego wnętrza.


Budowa domów w Szczecinie: www.tlsdeveloper.pl

Schody na zamówienie – co warto wiedzieć? Sprawdź: producent-schodow.pl